MONTAŻ SERWIS SPRZEDAŻ

REKUPERACJA

SKORZYSTAJ  Z DARMOWEJ WYCENY

REKUPERACJA

ZAKRES USŁUG

Wykonamy dla Państwa instalacje wentylacji mechanicznej zwanej rekuperacją. Instalacje wykonujemy na podstawie projektu przekazanego bądź wykonanego przez naszą firmę. Pracujemy na jednostkach oraz podzespołach renomowanych marek gwarantujących niezawodność i długie lata działania. Nasze instalacje wykonywane są zgodnie z zaleceniami producenta co pozwala na pełne zachowanie gwarancji jednostki.

Wszystkie nasze prace objęte są 24-cztero miesięczną gwarancją.

Oferujemy:

• projekt,
• montaż,
• uruchomienie/pomiary,
•serwis.

Rekuperacja czy warto ?

Nowe budownictwo charakteryzuje się naciskiem na maksymalizację bilansu energetycznego budynku. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania pozwalające uzyskać jak najniższy współczynnik utraty ciepła. Jednym z takich rozwiązań które staje się naturalnym wyborem przy projektowaniu domu jest  system wentylacji mechanicznej zwanej rekuperacją.

Jest to alternatywa dla powszechnie stosowanej wentylacji grawitacyjnej która nie radzi sobie z obsługą wymiany powietrza w domach. Następstwem nie wystarczającej wymiany zasobu powietrza w budynku jest niedostateczna ilość tlenu oraz jego duże zanieczyszczenie. Co więcej poprzez niekontrolowaną wymianę powietrza notowane są duże utraty ciepła co znaczenie wpływa na wysokość naszych rachunków.

Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie rekuperacji, czyli wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskaniem ciepła.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rozwiązania wymienionych aspektów przychodzi rekuperacja czyli wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła.

Rekuperacja pozwala nam odzyskać stratę ciepła wentylacyjnego do 95 %, a dzięki temu obniżymy koszty ogrzewania budynku nawet o 30 %.

Jak działa rekuperacja ?

Rekuperacja to inteligentne rozwiązanie kontrolujące wymianę powietrza w budynku minimalizując przy tym utratę ciepła.

Polega ona na kontrolowanym usunięciu powietrza zużytego oraz wprowadzenie świeżego powietrza. Ilość powietrza wymienianego równoważy się. Wymiana zasobu odbywa się w oddzielnych nurtach nie mieszając się ze sobą. Mijają się one wewnątrz wymiennika ciepła który pozyskuje temperature z wywiewanego strumienia i powoduje podgrzanie świeżego powietrza do zbliżonej temperatury.

ZALETY WENTYLACJI MECHANICZNEJ

Oszczędność

Znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie które odczujemy dzięki zminimalizowaniu utraty ciepła.

Komfort

Mechaniczna cyrkulacja powietrza pozwala na utrzymanie ciągłości wymiany co przekładka się na czyste powietrze w pomieszczeniu.

Zdrowie

Szereg filtrów umieszczonych w instalacji pozwala na wyeliminowanie zanieczyszczeń oraz bakterii z wprowadzanego powietrza.

REALIZACJA

TYLKO ZADOWOLENI KLIENCI

Rzetelna wycena

Wykonamy dla państwa rzetelną wycenę planowanej inwestycji na podstawie projektu i oględzin miejsca realizacji.

Realizacja

Inwestycja zostanie wykonana zgodnie z ustalonym wczesniej harmonogramem.

Finalizacja

Po zakończonym montażu wykonamy niezbędne pomiary potwierdzające prawidłowe działanie instalacji.

PARTNERZY

RENOMOWANI DOSTAWCY