MONTAŻ SERWIS SPRZEDAŻ

KLIMATYZACJA

SKORZYSTAJ  Z DARMOWEJ WYCENY

KLIMATYZACJA

ZAKRES USŁUG

Projekt

Sprzedaż

Montaż

Przegląd

Serwis

Wszystkie nasze prace objęte są 24-cztero miesieczną gwarancją.

Wykonujemy instalacje nastepujących rodzai klimatyzacji:

RAC/CAC

Kanałowe

Kasetonowe

Multisplit

VRF

W naszje ofercie posiadamy równiez kompleksową usługę serwisową napraw bierzących jak i serwis cykliczny. Warto pamiętać o przeglądach okresowych instalacji co pozwoli na zachowanie pełnej sprawności oraz wyeliminuje awarie. Cykliczny przegląd instalacji obejmuje również wymianę filtrów które pozwalają na zapewnienie czystego powietrza wprowadzanego do pomieszczenia.

PARTNERZY

RENOMOWANI DOSTAWCY

Przedstawiamy Państwu aktualne katalogi renomowanych dostawców jednostek klimatyzacyjnych.
Naszym klientom rekomendujemy sprawdzone rozwiązania zapewniające niezawodność i wysoką wydajność.

REALIZACJA

TYLKO ZADOWOLENI KLIENCI

Rzetelna wycena

Wykonamy dla państwa rzetelną wycenę planowanej inwestycji.

Realizacja

W umówionym wcześniej terminie wykonamy zaplanowaną inwestycje.

Finalizacja

Po zakończonym montażu następuje odbiór instalacji oraz przekazanie dokumentów gwarancyjnych.

Jak dobrać moc klimatyzatora ?

Moc chłodnicza to kluczowy parametr który będzie odpowiadał za poprawne działanie instalacji. Źle dobrana jednostka skutkuje brakiem wydajności chłodniczej. Jednostka nie poradzi sobie z odpowiednim wychłodzeniem pomieszczenia w upalne dni. Warto zatem mieć świadomość jaka moc jednostki potrzebna będzie do obsługi założonego metrażu.

Możemy obliczyć potrzebną moc urządzenia które ma obsłużyć dany metraż zachowując podstawowe wskaźniki. Przyjmuje się że na jeden 1 m2 pomieszczenia potrzebujemy około 0,1 kW mocy chłodniczej. Musimy również pamiętać o dodatkowych czynnikach które musimy uwzględnić w obliczeniach. Pierwszą z nich jest powierzchnia okien oraz ich usytuowanie. Na ookna usytuowane od strony południowo-wschodniej przyjmujemy 133 W na 1 m2 okien, od strony południowo-zachodniej – 243 W na 1 m2 okien, od strony zachodniej – 299 W na 1 m2 okien, a od strony południowo-wschodniej i północno-zachodniej – 180 W na 1 m2 okien. Poza obliczeniami warto również zwrócić uwagę na źródła ciepła znajdujące się w pomieszczeniu (dodatkowe urządzenia, które podwyższają temperaturę w pomieszczeniu), lokalizacja pomieszczenia (parter, wysokie piętro, poddasze) oraz izolacja budynku.

Na podstawie wyliczeń oraz uwzględniając dodatkowe czynniki wpływające na dobór jednostki możemy dobrać odpowiednią moc urządzenia potrzebnego do prawidłowej obsługi pomieszczenia.

Serwis instalacji klimatyzacji

Eksploatowana instalacja klimatyzacyjna potrzebuje cyklicznego serwisu który zapewni jej prawidłowe działanie. Ważne aby kontrolować jakość filtrów oraz czystość instalacji doprowadzającej. Dzięki temu powietrze wprowadzane poprzez jednostkę będzie oczyszczone z kurzu bakterii i drobnoustrojów a my będziemy mogli oddychać czystym powietrzem.

Cyklicznie serwisowana instalacja znacznie wydłuża okres żywotności zamontowanej jednostki oraz zachowuje wysoką jakość jej pracy. Warto zatem pamiętać o cyklicznych serwisach instalacji.